Africká země Keňa

V dnešním článku jsme se zaměřili na další velmi exotickou destinaci, kterou jistě stojí za to navštívit. Tím místem je země, která leží v rovníkové Africe na východním pobřeží – Keňa.

Hned na začátek jistě budete souhlasit s tím, že kdybyste zvažovali místo pro ideální dovolenou, Keňu byste jen sotva zvažovali. V následujících řádcích se Vám budeme snažit nastínit krásnou i odpudivou tvář této africké země.

Obecné informace

Hlavním městem Keni je Nairobi. Pokud se vydáte sem (což je z důvodu letiště celkem pravděpodobné), jistě se Vám bude hodit několik rad a tipů. Především v Nairobi poslední dobou prudce roste kriminalita. Na všedním pořádku jsou loupežná přepadení, vraždy a znásilnění. Po setmění se nedoporučuje vycházet volně do ulic a pokud budete cestovat autem, vždy sebou mějte doprovod (pokud možno místního průvodce).

Za hlavní turistická střediska se považuje Mombasa. Toto město je sice poměrně veliké, avšak jedná se prakticky o ostrov, na který se dostanete buď vlakem, autem, či přívozem během několika málo minut. Najdete zde krásné pláže, sportovní vyžití i historickou část města.
Pokud navštívíte Keňu, určitě navštivte i 2. největší jezero na světě – Viktoriino jezero. Zejména páry jistě ocení romantickou atmosféru při západu slunce.

Na závěr dodáme, že zájezdy do Keni začínají na hranici 30 000 korun/14 dní.

Leave a Reply