Aktuální počasí v Řecku

Počasí je alfou a omegou celého pobytu v zahraničí. Můžete si naplánovat luxusní dovolenou v Karibiku, kde Vám týden proprší a z celého zážitku se rázem stanou vyhozené peníze.
My jsme se rozhodli vzít faktor počasí vážně a tak Vám dnes ukážeme, kde zjistit aktuální stav počasí v Řeckých destinacích.

Aktuální počasí

Nejdříve začneme podnebím – podnebí Řecka je přímořské, teplé a poměrně vyrovnané. Letní teploty se pohybují okolo 25-30°C ve stínu, na sluníčku leckdy překročí i hranici 38°C.
Pokud se chystáte na dovolenou v létě, není třeba zbytečně předvídat – Řecko má v létě pouze minimální úhrn srážek. Horší je situace v zimě a na podzim, kdy leckdy proprší i několik týdnů v kuse.
Pro sledování počasí můžeme doporučit portál Invia.cz, kde se nachází několik desítek grafů s teplotními hodnotami pro nejrůznější destinace po celém Řecku.
Pokud chcete skutečně aktuální informace, může využít i některé aplikace z prostředí iOS, či Androidu. Příkladem může být třeba Animated Weather Widget&Clock apod.

Na internetu pak naleznete mnoho portálů, jež nabízejí i webkamery přímo z pláže a z daného prostředí. Příkladem může být portál tripzone.cz, kde mimo jiné najdete i údaje o vlhkosti vzduchu, síle větru a předpovědi na několik dalších dní.

Štítky: , , , , , , ,

Leave a Reply