Alžírsko – dovolená

Pokračujeme v našem seznamu rad a tipů na exotické dovolené a dnes jsme si pro Vás připravili další sever-africkou zemi – Alžírsko.

Hlavní město

Pojďme si říct něco bližšího – Hlavním městem Alžírska je město Alžír, jež je zároveň i největším městem v zemi. Se svou polohou na pobřeží u Středozemního moře a více než 2 miliony obyvatel se jedná o velmi důležitý přístav ve Středozemí. Alžír se také stává velmi prosperujícím městem a do budoucna má velké plány. Ve městě se domluvíte hlavně francouzsky a anglicky, avšak oficiálním úředním jazykem zůstává arabština.

Mapa

S sebou na dovolenou do Alžírska také doporučujeme vzít mapu, díky které se neztratíte ve složité spleti v centru města, ani na předměstích. Zvláště pak sever se vyznačuje velice chaotickým uspořádáním ulic a silnic, a tak byste mapu měli mít vždy s sebou v kapse. Také nedoporučujeme cestovat sami na jih území, kde se rozkládají písečné, štěrkové a kamenné pouště Sahary. Bez mapy či ještě lépe GPS navigace se zde velmi lehko ztratíte a za extrémně vysokých teplot a minimálním množstvím tekutin Vám rychle dojdou síly.

Jak sami vidíte, Alžírsko je rozhodně drsná země, avšak dle nás rozhodně stojí za návštěvu – hlavně sever a pobřeží Alžíru jsou skutečně nádherné.

Štítky: ,

Leave a Reply