Angola dovolená

Prázdniny jsou v plném proudu a s přechodem do jejich druhé poloviny je pomalu čas myslet na další dovolenou. Pokud jste v tomto měsíci navštívili nějaké Vámi dobře známé místo, jako je např. Chorvatsko, Itálie, či Řecko, jistě pak oceníte náš dnešní článek, v němž se vydáme do úplně jiných krajin.

Řeč totiž bude o Angole, jež se nachází na východním pobřeží jižní Afriky. A proč právě Angola? V následujících několika řádcích Vám tuto otázku zodpovíme.
Angola s hlavním městem Luanda, Vám sice nenabídne rozsáhlé architektonické památky, avšak zaujme především milovníky přírody. O tom také svědčí nespočet národních parků a rezervací, z nichž do mnohých můžete vyrazit sledovat volně se pohybující zvěř. Nicméně ani milovníci vody se zde neztratí. Angolu (ačkoliv leží v tropickém pásu) totiž omývá studený Benguelský proud, který celou zemi výrazně ochlazuje a voda i vzduch je tak na velice přijatelných stupních. Navíc můžete návštěvu Angoly spojit s nákupem šperků ze zlata a diamantů, které se zde těží ve velkém a ceny jsou zde výrazně nižší, než ve světě.

Pokud Vás Angola zaujala a hledáte netradiční zemi s množstvím zážitků, určitě Angolu v nejbližší době navštivte. Nabídky hledejte na portálech Invia.cz, zajezdy.cz, či navštivte některou z větších CK.

Štítky: , ,

Leave a Reply