Avignon Francie

V dnešním turisticky zaměřeném článku jsme pro Vás chtěli najít krásnou a historickou oblast, kterou ocení jak romantické, tak zvídavé duše a to vše za hezkou cenu a nízkými náklady na dopravu – a právě to všechno splňuje město Avignon.

Jih Francie

Avignon se nachází na jihu Francie, u pobřeží Středozemního moře a už jen svou polohou je město předurčeno stát se zajímavou turistickou destinací. Ročně se sem sjíždějí miliony lidí – a co vlastně hledají?

Turistické cíle

Turisticky zaměřené jedince jistě potěší světoznámý Papežský palác. Vstupné činí 9 euro za základní prohlídku, ale pokud se nebojíte si připlatit, za 15 euro se dostanete do „zajímavějších“ prostor. Jako druhá, velice významná, památka je Avignonský most, jež končí uprostřed řeky Rhony. Jeho zničení mají na svědomí časté povodně, nicméně i tak je památka přístupná a to za cenu 4 eur.

V centru pak najdete několik kostelů, kaplí, muzeí a katedrál, z nichž za zmínku stojí např. Saint-Louis, či třeba muzem Calvet.

Většina cestovních kanceláří nabízí zájezdy do této oblasti po celý rok a není tedy problém najít nějakou nabídku. Často také bývá Avingon součástí větších poznávacích zájezdů Standardně se ceny zájezdů na týden pohybují již okolo několika tisíc (6-10) a za větší poznávací zájezdy z pravidla nedáte přes 20 000 korun.

Štítky: , ,

Leave a Reply