Bangladéš – dovolená a turistické informace

Tématem dnešního článku bude země opravdu exotická a mezi turisty poměrně neznámá. I díky tomu Vám dnes přineseme několik rad a turistických tipů pro návštěvu této asijské země – Bangladéše.

Pojďme si tedy nejprve říct něco základního o zemi samotné. Bangladéš je rozvojová země se 160 miliony obyvatel, z nichž drtivá většina je negramotných. Nečekejte zde tedy žádné přepychové hotely, promyšlenou dopravní infrastrukturu, ani nejmodernější technické vymoženosti na každém kroku. Na druhou stranu díky tomu získává tato země na půvabu a neposkvrněnosti moderním světem. Co se podnebí týče, počasí je tropické a v letních obdobích deštivé. Je tedy nutné si dovolenou opravdu dobře naplánovat, aby Vás nezastihl nějaký z častých tajfunů, či povodní. Cestovat po zemi se doporučuje zejména vlakem. Vlastní cestování autem se v Bangladéši striktně nedoporučuje.

Kde se ubytovat?

Ubytovat se zde lze poměrně levně, avšak na pozoru by měli být zejména nemanželské páry. V některých hotelech totiž není možné ubytovat tyto páry do jednoho pokoje a je tedy nutné vybírat opravdu pečlivě. Víza do země můžete získat z ambasády, či na letišti v Bangladéši za 10 dolarů/měsíc, což je opravdový pakatel.

Pokud máte rádi výzvy a nevšední zážitky, Bangladéš je zemí právě pro Vás.

Štítky: ,

Leave a Reply