Belgie – bruggy

Tentokrát jsme se zaměřili na město s velkou tradicí, kulturní hodnotou a velkou netradičností. Kdo z Vás si tipoval belgické Bruggy, má pravdu. Ty jsme si zvolili za téma právě díky vlastnostem, jež jsou vypsány na začátku článku a které tak město charakterizují – není tak divu, že Bruggy získaly ocenění jako hlavní evropské město kultury. Pojďme si tedy o něm něco říct…

Něco z Historie

Bruggy jsou město a provincie v Belgii asi 90 kilometrů severně od Bruselu. Město je to zejména kulturně založené a na své si zde přijdou zejména milovníci historie, architektury a kulturního života obecně. Celá oblast se totiž za poslední staletí nijak výrazně neměnila a tak máte možnost nahlédnout do originálního světa historie.

Památky

Co se týče památek, ty zde na Vás čekají doslova na každém rohu. Přímo ve středu města se nachází náměstí Markt, jež bylo založeno roku 958. Nachází se zde třeba pomník Petera de Conincka a Jana Breydela. Mimo toho je také velmi navštěvovaný kostel Panny Marie (Onze-Lieve-Vrouwekerk), jež byl postaven ve 13. Století a je pro něj velmi typická cihlová, 120 metrů vysoká věž.
Pokud Vás Bruggy zaujaly, zvažte jejich návštěvu. Ceny poznávacích zájezdů nejsou nijak vysoké a s dobrým průvodcem zažijete opravdu hluboký zážitek.

Štítky: ,

Leave a Reply