Benátky Itálie 2015/2016

Itálie je jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy a světa vůbec. Vždyť turismus se na jejím HDP podepisuje značným podílem a mnoho spokojených turistů se sem vrací rok co rok. My proto nemůžeme stát stranou a dnes se zaměříme na jedno z pomyslných center kultury v Itálii – Benátky.

Dovolená pro zamilované

Každý zamilovaný pár by se sem jistě chtěl jednou podívat, ale ukážeme Vám, že Benátky jsou i místem bohaté historie, než jen Gondol vezoucích milence na místních kanálech. Mnoho kostelů, galerií a dalších památek je rozeseto po celém městě a čekají na Vaši návštěvu. Za zmínku rozhodně stojí kostel San Marco, jež je hlavním benátským kostelem z 10.století a pyšní se opravdu monumentální výzdobou. Galerie umění Gallerie dell´Accademia je místem s největší sbírkou benátského umění vůbec a najdete zde takové autory, jako jsou Giovanni Bellini, či Paolo Veneziano.

Na koupání to není

Jak sami můžete vidět, Benátky jsou místem dovolené pro každého, avšak koupání zde nedoporučujeme. Moře je zde poměrně studené a pro rekreační účely spíše vyhledejte některá jižní města. Za zmínku také stojí, že Benátky se v současné době vyrovnávají s ničivými povodněmi a hladina vody ve všech kanálech dramaticky vzrostla. Mnoho oblastí je tedy zaplaveno, avšak turisté vycítili svou šanci na jedinečná fota a v Benátkách ani v těchto dobách turismus neutichá.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply