Benin

Dnes opět potěšíme oči těch, jež láká exotika a daleké cesty k rovníku. Obsahem tohoto článku totiž bude jedna velmi exotická země v Africe s hlavním městem Porto Novo. Ano, řeč bude o zemi Benin. Ten se nachází v západní Africe v těsné blízkosti Guinejského zálivu. Jeho sousedy je hned čtveřice zemí, podobně exotických, a tak můžete svou dovolenou rozšířit i o tyto destinace. Teď už ale něco k podnebí.

Podnebí je tropické, což znamená, že zde téměř po celý rok naleznete horké počasí s velkou vlhkostí vzduchu. Ovšem je třeba počítat i s deštěm, který je zde hlavně v období dešťů od dubna do července velice častý a silný. Dovolená se tedy vyplatí hlavně během naší zimy, kdy se zde příjemně ohřejete.
Co se týče samotného cestování do Beninu – země se řadí mezi ty bezpečné státy Afriky, ale i tak byste si měli dávat pozor na své doklady apod. Povinností je očkování proti žluté zimnici. Častými problémy jsou zde také průjmy a horečky, jež trpí turisté, kteří pijí závadnou vodu a jídlo. Malárie je zde také na denním pořádku a proto důrazně doporučujeme očkování i proti této nemoci. Nicméně i přes tyto zdánlivé komplikace se Vám bude v Beninu líbit a návštěva za to určitě stojí.

Štítky: ,

Leave a Reply