Brusel – hlavní město Belgie

Dnes uspokojíme všechny ty, jež zajímají kulturní památky Evropy. Řeč totiž bude o významném městu – Bruselu. To (jak určitě všichni víte) je hlavním městem Belgie, jež je vyhlášená např. pro svoji čokoládu. Pokud tedy máte rádi historická města s bohatou kulturou, pevně se usaďte a nastražte oči, protože následující řádky budou určeny právě Vám.

Světové město

Brusel je známý především tím, že zde sídlí mnoho světových a evropských organizací. Ty nejdůležitější z nich jsou např. NATO, či Evropská komise a Rada Evropské unie. Už jen tímto má Brusel důležitost světového měřítka a to ani nebereme v potaz jeho kulturní složku.
Do té patří turisty velmi oblíbené náměstí Grand-Place, jež je historickým jádrem města. Nachází se zde např. gotická radnice z 15. Století s věží, jež se tyčí do výšky téměř 100 metrů a je na ní také umístěn patron celého Bruselu – svatý Michael.

Katedrála sv. Michale

A právě na Michaela je zde další reference v přenádherné katedrále sv. Michale a sv. Guduly, jež stojí na pahorku Treurenberg. Její stavba začala již v 11.století a pokračovala dlouhá staletí, až do nynější podoby. I pro nevěřící turisty je tato katedrála jistě dech beroucím dílem.
Jak tedy vidíte, Brusel není jen město evropských institucí, ani čokolády, ale najdeme zde také mnoho kulturních dědictví, jež stojí za to navštívit.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply