Bulharsko zlaté písky dovolená 2015/2016

Dnes se trefíme do vkusu všem, jež mají rádi horké sluníčko a čisté písčité pláže, protože řeč bude o známém letovisku na severu Bulharska – Zlaté Písky. Tuto oblast tvoří 4 kilometry dlouhý pás pláží s typickým zlatým pískem. V létě se tu dočkáte velmi příjemného počasí a vyloženě letních teplot a jen zřídka kdy zde prší.

Nicméně musíme hned na začátku upřesnit, že letovisko Zlaté Písky je jedním z těch dražších a ubytování je zde kapitola sama o sobě. Celou pláž uzavírá přírodní rezervace, a tak pokud se rozhodnete vycestovat právě na sever Bulharska, určitě si její návštěvu nenechte ujít. Nejčastějšími turisty, kterých zde potkáte sice mnoho, ale ani ne zdaleka tolik, jako na jihu území, jsou Němci, čili se nemusíte obávat vyloženě jiných kultur apod.

Nyní už se však dostáváme k samotnému ubytování, jež je zde opravdu drahé. V sezóně takřka nemáte šanci nalézt ubytování pod 600-800 korun a i za tuto cenu nedostane zrovna apartmán. Vyjímku pak netvoří ani sumy, které si účtují restaurace a placené pláže. Obědové menu zde pořídíte kolem 350 korun a výše, což rozhodně není málo. Avšak i přes fakt, že Zlaté Písky jsou mnohem dražší, než jejich jižní sousedé, i tak si myslíme, že dovolená zde opravdu stojí za to.

Štítky: , , , , ,

Comments are closed.