Castorama polsko akční leták

Vítáme Vás u našeho dalšího počinu ze světa Do it Yourself (DIY) řetězců. I dnes jsme si pro Vás připravili podrobnější rozbor poměrně méně známého obchodního řetězce Castorama, který má na 50 poboček v Polsku, z nichž jedna se nachází i pár set kilometrů za českými hranicemi v polském Těšíně (Cieszyn). V minulém článku jsme Vám prozradili něco o samotné firmě, ukázali jsme Vám nejkratší cestu z důležitých měst Moravskoslezského kraje. Závěr článku jsme věnovali internetovým stránkám a jejich obsahu, kde dnes pozvolna navážeme. Pokud se tedy chcete dozvědět o Castoramě opět něco více, čtěte dále.

Akční leták

Podobně, jako v českých DIY a hobby marketech (OBI, Baumax, atd.) vydává Castorama pravidelně akční leták. Ten bohužel není k dostání na většině území ČR, s výjimkou již zmíněného moravsko-slezského kraje a přilehlých měst a obcí u polských hranic. Není ale třeba věšet hlavu – na oficiálních internetových stránkách Castorama.pl se nachází akční leták v online podobě, který si můžete nejen pohodlně přečíst, ale i stáhnout a uložit třeba do mobilního telefonu. Během nakupování tak můžete mít leták stále v ruce a jít tzv. na jistotu.

Často v něm najdete velmi lukrativní slevy, kvůli kterým se vyplatí vycestovat za hranice i z relativně vzdálených měst ČR. Aktuálně je to třeba rohový multifunkční sprchový kout jen za 656 zlotých (necelé 4000 korun!), což se už opravdu vyplatí.

Akční leták se obměňuje zpravidla jednou za týden/14 dní, proto doporučujeme sledovat stránky Castoramy.

Katalog produktů

Ani by to nemohl být správný obchodní řetězec, kdyby mu v nabídce chyběl obsáhlý katalog se vším sortimentem, který mohou jeho pobočky v celém Polsku nabídnout. Takovýto katalog má samozřejmě i Castorama – najdete ho hned na úvodní stránce Castorama.pl pod názvem „katalogi“.
Stejně, jako v předchozím případě, i katalog je dostupný zcela zdarma v online podobě a opět si ho můžete stáhnout ve formátu PDF a vzít s sebou na cesty. Oproti akčnímu letáku je o něco obsáhlejší (32 stran) a snaží se obsáhnout nejdůležitější výrobky z každé kategorie výrobků. Sanitární technika, podlahové krytiny, osvětlení do celého domu, či kutilské i profesionální nářadí… vše v jednom malém katalogu.

I přes značnou velikost katalogu není možné „narvat“ všechno zboží do jednoho prospektu – v tuto chvíli tedy opět nastupují oficiální stránky Castorama.pl, kde na úvodní stránce najdete v horní liště nabídku DIY odvětví se skutečně kompletní nabídkou. Jedná se o „Budujesz (stavba)“, „Remontujesz (rekonstrukce)“, „Urzadzasz (vybavení)“, „Ogród (zahrada)“.
Poměrně značným mínusem shledáváme fakt, že toto zboží nemá u svého popisu uvedenou cenu. Hlavním důvodem je především fakt, že všechny pobočky Castorama mají v jeden čas akce ne jiný druh sortimentu a ceny se mírně liší. I tak bychom uvítali alespoň přibližné ceny…snad se jich v budoucnu dočkáme.
Každá z kategorií nabídne stovky produktů, ze kterých si prostě musí vybrat úplně každý.

Výprodeje a slevy

Akční nabídky jsou záležitostí prakticky každého týdne. Dozvědět se o nich můžete buď prostřednictvím internetových stránek, či akčního letáku. Slevy nezřídka kdy dosahují 50%. V úvahu vezměte i fakt, že již původní ceny jsou velmi nízké, čili po zlevnění se stává konkrétní zboží cenovým trhákem.
Výprodeje jsou zejména sezónní. Úplně největší výprodeje jsou tak trochu logicky po vánocích, kdy se obchodní řetězce zbavují staršího sortimentu, aby mohl být naskladněn sortiment pro novou sezónu. Zároveň s tím probíhají akce na jarní zboží – hlavně milovníci zahrady si přijdou na své.
Ceny u tohoto typu zboží klesají zpravidla ještě níže, než u běžných akcích, nicméně nabídka je velmi omezená a tak byste s nákupem v případě posezónního výprodeje neměli otálet.

Věříme, že jsme Vám tímto článkem společnost Castorama dostatečně přiblížili na to, abyste příště již neutráceli horentní sumy za stavbu, či rekonstrukci domácnosti. Teď už nám nezbývá nic jiného, než popřát spokojený nákup.

Štítky: , ,

Leave a Reply