Castorama polský Těšín

Vítejte! V našem dnešním příspěvku jsme si pro Vás připravili článek, ve kterém se budeme zabývat jedním z méně známých DIY (zkratka Do it yourself – udělej si sám) řetězců – Castorama. Možná si teď říkáte, že jste o něm dosud nikdy neslyšeli. Ano, Castorama totiž nemá žádné pobočky na území České Republiky, ale v sousedním Polsku se jich nachází hned 50. Pokud Vás tedy zajímá více, čtete dále.

Castorama obecně

Castorama, jak už jsme zmínili v úvodu článku, není žádným evropským gigantem, jako třeba Hornbach, OBI a další DIY řetězce. Řetězec vzinkl v roce 1969 ve Francii, ale mezi jeho pole působnosti patří i polský a italský trh.
Co se týče výrobků, které Castorama nabízí, jejich škála je skutečně pestrá. Nakoupit zde můžete vše od úplně základních materiálů na stavbu, přes konkrétní vybavení domu, až po nejmenší detaily na zahradu. Fakt, že zboží je z velké části prodáváno v Polsku, zaručuje velmi nízké ceny na všechen sortiment.

Kudy do polského těšína?

Ano, jak jste už asi správně pochopili, pro zboží z Castoramy je nutno vyrazit za hranice. Nyní potěšíme zejména obyvatele na Ostravy, Třince, Havířova, obecně pak celého Slezska. Jedna z větších poboček se totiž nachází jen několik kilometrů za českými hranicemi v polském Těšíně (Cieszyn), který, stejně jako území Česka a Polska, odděluje řeka Olše.

Nejsnadnější dopravu budou mít samozřejmě řidiči – díky vstupu Česka do Eurozóny si nemusíte obstarávat pas, či jiné doklady. Stačí mít u sebe pouze běžné doklady, které jsou povinné i u nás (občanský průkaz, v případě řidiče řidičský průkaz).

Pobočka se nachází na adrese Liburnia 10, 43-400 Cieszyn, Polsko. Tuto adresu můžete zadat do Vaší GPS navigace a ta Vás navede přímo k budově Castorama. Pokud navigaci nemáte, nezoufejte.
Jestliže vyrážíte autem z Ostravy, nejlepší cesta vede asi po silnici č.11, konkrétně se vydáte přes ulici Rudná, projedete Havířovem, následně kolem vodní nádrže Těrlicko až k ulici Viaduktová. Tam se stačí napojit na Hlavní třídu, přejet česko – polské hranice a už jen několik set metrů sledovat ukazatele až přímo k cíli.

Obyvatele Karviné nejspíše využijí silnice č.67 (Karvinská), kterou se opět dostanou až na ulici Viaduktová a následně pokračují jako v případě ostravské cesty.
Pokud byste se rozhodli cestovat z Brna, Prahy, či jiných, vzdálenějších měst, doporučujeme se nechat dle cedulí navést do Ostravy, či do Karviné a odtud pokračovat dále, nebo si vypůjčit GPS navigaci.

Otevírací doba

Otevírací doba je příznivá jak pro víkendové nakupující, tak pro nákupy ve všední den. Pondělí až pátek můžete pobočku navštívit od 07:00 do 21:00. V sobotu pak od 08:00 do 20:00 a v neděli už jen od 09:00 do 18:00. Co se týče sváteční otevírací doby, platí pro ní individuální časy a je třeba si ji vyhledat na oficiálních stránkách Castoramy.

Internetové stránky Castorama

Oficiální stránky obchodu najdete na adrese Castorama.pl. Českým nakupujícím může dělat problém polský jazyk, protože stránky nejsou dostupné v češtině, ani angličtině, nicméně není problém si zadat adresu do google překladače a nechat si celé stránky přeložit.
Konkrétně zde najdete přehled většiny sortimentu, který momentálně nabízejí pobočky v Polku. Nechybí doplněné ilustrace, ani ceny, které jsou uváděny ve zlotých.
S výrobky jsou spojeny i nejrůznější akce a výprodeje, o kterých se můžete dozvědět právě skrze tyto stránky. Možné je si i stáhnout aktuální akční leták, či katalog. Pro ty z Vás, jež se nebojí polského jazyka, můžou využít nepřeberných rad, jak vylepšit vzhled Vaší zahrady, jak sladit barvy v koupelně i kuchyni, či jak na šetrný a účinný úklid v domácnosti.

Věříme, že pokud dáte řetězci Castorama šanci, určitě Vás nezklame. Nabídka je skutečně pestrá a ceny velmi výhodné.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply