Chile

V dnešním článku se zaměříme na turisticky poměrně oblíbenou zemi z prostředí Jižní Ameriky – Chile.

Poloha

Ta se nachází prakticky po celém západním pobřeží Jižní Ameriky a svou obrovskou přírodní rozmanitostí přitahuje pozornost dobrodruhů a horolezců z celého světa. Kromě přírody je zde ale i poměrně vyspělé hlavní město Santiago de Chile, kde najdete solidní výchozí bod pro Vaše cesty po celé Chile. Jak už jsme zmínili, příroda zde hraje prim a obzvláště pokud jste horolezecký nadšenec a hledáte solidní výzvu, zasněžené vršky Chile jsou to pravé pro Vás.

Obecné rady před odjezdem

Co se týče obecných rad před odjezdem, platí zde většina stejných pravidel, jako pro kteroukoliv exotickou zemi. Samozřejmostí je očkování proti žloutence B a při cestování na Velikonoční ostrovy i proti žluté zimnici. Sebou si také vemte vhodné oblečení a pamatujte, že na severu Chile vládne poměrně horké podnebí, zatímco na jihu je chladno s častými srážkami. Slézání hor se doporučuje hlavně zkušeným horolezcům, nikoliv začátečníkům – mnoho turistů již na zrádných kopcích pohoří And zahynulo.

Zájezdy do Chile (pokud nejste právě horolezec, ale běžný turista) naleznete v kvalitních cestovních kancelářích a ceny začínají přibližně na 40 000 korunách.

Pokud jste tedy milovníkem přírody a velkého dobrodružství, Chile je země přesně pro Vás.

Štítky: , , ,

Leave a Reply