Cordoba – Španělsko

Vítejte u dalšího článku z kategorie cestování. I když jsme právě na konci letní sezóny, rozhodli jsme se pro Vás sepsat další tip na krásnou destinaci. Dnes se podíváme do stále slunného Španělska a do oblasti Córdoba. Začneme obecnými informacemi.

Obecné informace

Córdoba je město ležící na jihu Španělska v oblasti Andalusie. Žije zde jen něco málo přes 300 000 obyvatel. Dále tudy protéká řeka Guadalquivir, jež je 5. největší řekou na Pyrenejském poloostrově. Jelikož se jedná o vnitrozemský stát, Córdoba zaujme především svými pamětihodnostmi, kterých má více než dost.Asi největší památkou je katedrála Mezquita, jež se pyšní 860 sloupy z dob před 1200 lety a nádhernou renesanční lodí z 16.století.Za zmínku pak určitě stojí i třeba zříceniny paláce Medina Azahara z 10.století, či starověký římský most Puente Viejo.

Doprava

Córdoba se také může pyšnit velice dobrým dopravním spojením, čili je ideální pro cesty autem, či vlakem. Autem se sem dostanete lehce po dálnici A-4 Madrid – Córdoba – Sevilla – Jerez de la Frontera. Vlakem pak z Madridu.

Ubytování

Ubytovat se pak můžete v některém z hotelů v centru města. Ceny začínají někde na 500 korunách za noc a končí na tisících za soukromé apartmány s bazénem pro nejnáročnější.

Věříme, že se Vám Córdoba bude líbit.

Štítky: , ,

Leave a Reply