Cyklobus Beskydy

V našem miniseriálu o cykloturistice pokračujeme dnešním článkem, ve kterém se zaměříme na autobusy pro milovníky cyklistiky v Beskydech. Pokud o cyklobusech slyšíte poprvé a nevíte, co si pod tím představit, je naší povinností Vám celou věc objasnit.

Jedná se většinou o prostorný autobus, do jehož zavazadlového prostoru si všichni cestující odloží svá kola a autobus s nimi vyjede na předem stanovené místo, nebo projede serii zastávek. Ve většině případů vás cyklobus vyveze vysoko do hor a Vy si pak již jen užíváte volný sjezd dolu. Cyklobusy v Beskydech nejsou žádnou výjimkou a jezdí jich tu hned několik. První z nich jezdí po trase Nový Jičín – Frenštát pod Radhoštěm – Turzovka. Ta se nachází na Slovensku a cyklobus zde svou jízdu končí. Využít jeho služby mohou i regulérní cestující bez kola. Ceník je velmi individuální dle trasy, avšak cena za svezení nepřekročí 100 korun + 15 korun příplatek za kolo. Doporučujeme navštívit stránky, jako jsou probor.cz, beskydy-info.cz apod. Na těchto a dalších stránkách naleznete další autobusy pro cyklisty s odlišnými trasami, podrobné ceníky a také tipy na okruhy, sjezdy apod. Nachází se tu také velice důležitý rozpis jízd, protože cyklobusy pochopitelně nejezdí celý rok, 24 hodin denně.

Pokud už Vás nebaví jezdit ve svém okolí stále stejné trasy, nasedněte na autobus a prozkoumejte na svém kole široké okolí nejen České Republiky.

Štítky: , ,

Leave a Reply