Cyklotrasy Šumava

Dnes jsme si pro Vás připravili opět něco méně tradičního. Na své si totiž přijdou hlavně vášniví cyklisté. Pokud jste tedy stejně jako my zainteresováni do téhle vášně, čtěte dále, protože řeč bude o cyklotrasách v okolí Šumavy. Než se však pustíme do řeči o konkrétních z nich, musíme říci, že cyklistických tras, okruhů apod. je zde opravdu veliké množství. Většina z nich je pak rozdělena dle obtížnosti – tzn. převýšení, terén apod. Nicméně pojďme se už podívat na pár konkrétních příkladů.

Pokud hledáte spíše poklidnou projížďku v nádherném prostředí, navštivte velkou nádrž Lipno, v jejímž okolí je velký okruh vedoucí poměrně klidným prostředím s výhledem právě na zmiňovanou nádrž a lesy Šumavy. Pokud Vás trasa zaujala, najdete ji pod jménem „Jezerní“. Celková délka trasy činí něco lehce přes 50km.
Nepatrně náročnější trasou je pak cyklotrasa Krumlovská, jež využívá mnohých Šumavských památek a na okruhu v celkové délce 74km tak dostanete opravdový kulturní zážitek. Trasa protíná města Český Krumlov a Frymburk.

Cyklotrasa Rakouská je zase o něco náročnější. Jak už název napovídá, okruh vede z části v Rakousku a na 34km dlouhé trati se dostanete vysoko do hor i do nižších oblastí Plesného jezera.

Pokud Vás cyklotrasy na Šumavě lákají, navštivte portál cyklotrasy-sumava.cz, kde najdete mnoho dobrých rad a tipů na cyklistiku v této oblasti.

Štítky: , , ,

Leave a Reply