Dálniční známka Švýcarsko 2013/2014

Vítejte u dalšího dílu z našeho cestovatelského magazínu. I dnes jsme se rozhodli pro Vás sepsat několik řádků a dát Vám tak tip na cesty. Dnešním tématem budou opět dálniční známky v motoristy poněkud neoblíbeném Švýcarsku. Ať už tedy plánujete přes Švýcarsko přejíždět, či se chystáte v zimě na hory do některého z vyhlášených zimních středisek, určitě čtěte dále.

Jedna dálniční známka

Švýcarsko je jednou z mála zemí, kde si nemůžete vybírat mezi dálničními známkami. Existuje zde pouze 1 druh pro vozidla do 3,5 tuny – roční. Ta Vás vyjde na 40 švýcarských franků, což je v přepočtu na českou měnu asi 850 korun. Již mnoho řidičů se rozhodlo nevyužít švýcarských dálnic, nicméně cesta po okreskách a nezpoplatněných silnicích je složitá, pomalá a obecně neefektivní. Jedinou světlou stránkou je fakt, že známka platí na 14 měsíců, proto je poměrně pravděpodobné, že pokud se rozhodnete jet do/přes Švýcarsko i další sezónu, budete mít známku stále platnou.

Změna cen

Na závěr dodáme menší aktualitu – Švýcarsko hodlá v roce 2015 měnit pravidla pro financování dopravy. S tím je spojena i cena dálničních známek, která by měla vzrůst na 106 švýcarských franků, což dělá přibližně 2000 korun. Cesta se tak prodraží ještě více.

Štítky: , , , , , ,

Leave a Reply