Dovolen u moře

Co je vlastně dovolen? Dovolen je období, které pracující lidé mohou využít ke svému odpočinku a relaxaci. Zpravidla těch dnů nemají mnoho, uvážíte-li, že do práce chodí celých 12 měsíců v kuse. Obvykle to bývá nějaké 4 týdny. Tyto 4 týdny v roce si lidé musí rozdělit tak, aby stihli všechno, co chtějí stihnout. Aby mohli strávit nějaký čas s rodinou, zejména o vánočních svátcích, ale také je zde letní dovolen, která obvykle slouží k tomu, aby se člověk odjel opalovat a koupat se v moři někam do teplých krajin.

Jak si ale správně vybrat místo své dovolen? Lidé velmi často volí místa, která znají. Pokud nejezdí na úplně to samé místo, což je také typické, tak alespoň jezdí do stejné země, což také není moc originální. Myslím si, že když už k moři, tak alespoň do různých států. A nejlépe toto lenošení spojit s nějakým poznávacím výletem.

Je jasné, že si nejde nevšimnout, že místo slovo dovolená používám zkráceninu a to dovolen. I tak je ale poměrně jasné, o čem mluvím. Toto překlepové slovo často lidé píšou do vyhledávače. Ať už je to záměrně, protože jsou prostě líní, nebo je to překlep. Každopádně je zajímavé, že přestože ve slově vynecháme jedno písmeno, stejně každý ví, o co jde.

Štítky: ,

Leave a Reply