Dovolena francouzska guyana

Pokračujeme v našem přehledu exotických a turisticky velmi lákavých letovisek a dnes se podíváme opět o něco dále a blíže k rovníku. Dnešní článek bude pojednávat o Francouzské Guyaně. Prozradíme Vám tipy a rady na dovolenou a také za kolik se dá levný, ale kvalitní zájezd do této lokace pořídit. Určitě tedy čtěte dále.

Obecně

Nejdříve něco málo k základním informacím – Francouzská Guyana je země ležící na Severo-východním pobřeží Jižní Ameriky a jedná se o velmi tropickou a podnebně vlhkou zemi. Hlavním městem je Cayenne, a pokud sem budete cestovat, určitě poletíte právě sem. Před odletem byste se však měli očkovat proti žluté horečce a hepatitidě typu A a B.
Po příletu po Vás bude vyžadován občanský průkaz nebo pas a zpáteční letenka. Jelikož se nacházíme na území spravované Francií a platící zde francouzské a evropské normy, není zde problém se domluvit francouzsky a anglicky. Určitou výhodou je také měna, protože se zde platí stejně jako ve Francii eurem. Ubytování zde také nedělá žádný velký problém a většina penzionů a hotelů odpovídá francouzským normám.

Zájezdy na Fr. Guyanu rozhodně jsou nic levného a ceny začínají na nějakých 80-90 000 korun. Pokud však jste ochotni tuto sumu za dovolenou zaplatit, rozhodně nebudete litovat.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply