Dovolená Kypr 2015/2016 – počasí

Vítejte. Letní sezóna se pomalu, ale jistě blíží a možná už je na čase se porozhlížet po nějaké destinaci, kam vyrazit. My Vám dnes dáme malý tip, protože tématem tohoto článku bude dovolená na Kypru.

Krásné počasí 300 dní v roce

I přes to, že se Kypr v současné době nachází uprostřed ekonomických problémů, místní hoteliéři a obchodníci se už připravují na sezónu, která co nevidět vypukne. Jedinou starost jim (a nám, jakožto turistům obzvláště) dělá počasí, které je v posledních letech nevyzpytatelné. Pokud tedy uvažujete o cestě na Kypr, třeba formou last minute zájezdu, určitě doporučujeme shlédnout předpověď počasí na následující týden/14 dní. To můžete udělat hned na různých serverech, jako je kypr.cz, etravel.cz, či jednoduše zadat do Google-vyhledávání výraz „Kypr-počasí“ a Google Vám v přehledném grafu zobrazí předpověď na následující týden. Ostatní portály nabízejí i předpověď na delší časový úsek, nicméně tyto předpovědi bývají často nepřesné.

Co se teploty moře týče, Kypr leží ve středozemním moři, které je v oblastech kolem Turecka a Řecka poměrně teplé.

Pokud Vám ale nejde až tak o teploty, jakožto o srážky, máte velikou šanci, že během Vaší dovolené nezaprší. Průměrně je totiž na Kypru celých 300 dní slunečných a jen při 65 dnech v roce je zataženo, či prší.

Leave a Reply