Dovolená na Madagaskaru

Vítejte u našeho dalšího článku, ve kterých se zabýváme tipy na exotické destinace. Dnes jsme si vybrali největší ostrov v okolí Afriky – Madagaskar.

Oblíbená turistická destinace

Nejdříve však něco málo k obecným informacím – Madagaskar je rozvojový zemědělský stát, jehož hlavním městem je Antanarivo. Jako hlavní zdroj obživy pro 20 milionů lidí je zde turismus, zemědělství a těžba vzácných kovů a dřeva. Právě turismus je zde opravdu oblíbený a při pobřeží se nachází mnoho rozličných hotelů. Nicméně kromě pláží, teplé vody a půvabných domorodkyň můžete také navštívit mnoho národních parků – třeba Ranomafana, jež umožňuje pozorování nespočtu zvířecích i rostlinných druhů.

Spousta rizik a vysoká cena

Pokud ale skutečně zvažujete Madagaskar navštívit, měli byste i zvážit mnohá rizika. Před odjezdem byste se třeba měli nechat očkovat proti žluté zimnici, či žloutence typu A. Na pobřeží se také vyskytuje malárie a v období dešťů i ve vnitrozemí. Při fotografování a natáčení byste měli dbát zvýšené opatrnosti, protože focení vládních budov apod. je zakázáno.
Pláže, které mají výborný písek, a obklopuje je čistá voda, mají poměrně zásadní problém v častém výskytu žraloků, čili i v této oblasti je třeba dbát zvýšené opatrnosti.
Stále si ale myslíme, že Madagaskar jednoduše stojí za to navštívit – v roce 2013 seženete nejlevnější pobyty za ceny okolo 70 000 korun.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply