Dovolená v Černé hoře 2017

Léto již nezadržitelně klepe na dveře a nynější horké počasí nenápadně naznačuje, jaké bude celé léto. Proto jsme si pro Vás dnes připravili článek o dovolené v Černé Hoře, která se v posledních letech stává oblíbenou destinací mnoha českých turistů.

A co je vlastně do tohoto státu jiho-východní Evropy táhne? Především vysoké příjemné teploty po celé léto, křišťálově čistá voda Jaderského moře a klid na místních plážích jižního pobřeží. Pokud máte obavy o politickou situaci v Zemi, můžete být klidní. Černá Hora je už poměrně dlouhou dobu považována za relativně bezpečnou destinaci a s vážnějšími konflikty se zde již téměř nesetkáte.

Zajímavá místa

Nyní něco k zajímavým místům a plážím Černé Hory. Nejlepší pláže najdete na jižním pobřeží země – konkrétně v Barské, Budvanské a Ulcinjské riviéře. Pokud však hodláte vyrazit uprostřed sezóny, připravte se na poměrně plné pláže. Pokud jste však trpělivý a budete mít trochu štěstí, můžete zde najít i téměř prázdné pláže, či zavítat na některý z ostrůvků na severní části pobřeží. Voda je všude velice čistá a teplá. Zda-li však nemáte o koupání a válení se na pláži zájem, určitě zavítejte do vnitrozemí, kde můžete poznat kulturní i přírodní krásy této úžasné země. Černá Hora zkrátka nabízí pro každého něco a určitě stojí za Vaši návštěvu.

Štítky: , , ,

Comments are closed.