Dovolená v mexiku

Mexiko je stát, který se nachází mezi Karibským mořem a Tichým oceánem a je rozprostřen na území Střední Ameriky. Má velmi bohatou historii a naleznete zde mnoho zajímavých ostatků převážně od kmenů Mayů a Aztéků. Výjimečné jsou zde i dlouhé písečné pláže a průzračné moře.

Mexiko se během několika posledních let stalo velmi vyhledávanou destinací. Je oblíbeným letoviskem nejen pro zahraniční turisty, ale i pro Čechy. Je důležité vědět několik základních informací. Například domluvit se zde můžete převážně španělsky, vyskytují se zde ale i oblasti mluvící anglicky. Dále například je zde časový posun a to -7 hodin v období letního času. Platit zde budete novým mexickým pesem.

V Mexiku naleznete několik forem ubytování, ale kvalita ne vždycky odpovídá ceně. Nejlevnější je ubytování v kempu, což ovšem není tak dobré z hlediska pohodlí. Hotely jsou zde jako všude jinde rozděleny do kategorií od 1*-5*, ale doporučuje se vybrat si hotel v kategoriích 4*-5*. Nejvíce je na území Mexika hotelů střední třídy, neboli 3*.

Dále jsou zde mládežnické hostely, které nejčastěji využívají mladí lidé. Cena je zde velmi přijatelná a vybavení se všude liší. Pro ty, co plánují dovolenou v Mexiku na delší dobu, se vyplatí pronajmout si apartmán. Bude vám zaručen maximální komfort a přijatelná cena.

Štítky: , ,

Comments are closed.