Dovolená v Portugalsku

V minulém díle našeho cestovatelského deníku jsme Vám představili Portugalsko z hlediska geografického a politického. Díky nám tak máte přehled o hrubém počasí v této oblasti a mimo jiné také o dopravní situaci.

Dovolená u moře

Nyní přišla chvíle se zaměřit na to nejpříjemnější – dovolenou. Dovolená v Portugalsku může být pro někoho velkým překvapením. Jedná se totiž o destinaci, kde můžete skloubit hned několik klíčových faktorů pro výběr dovolené. Za prvé je to cena – ceny zájezdů do Portugalska začínají již na 10000, což je částka, kterou si na dovolenou může dovolit téměř každý. Lákavé je i počasí, které je v létě velmi teplé a na jihu se na plážích jistě prohřejete. Pro aktivní turisty je zde pak historické centrum Lisabonu, ale i Porta. Navštívit můžete i slavné ostrovy Azory, nebo Madeiru, kde se třeba narodil slavný Cristiano Ronaldo. Na své si ale přijdou i věřící, kteří zde mohou využít mnoho poutních míst, jako je třeba poutní cesta na kopec pod městem Braga. Na jeho vrcholu se pak tyčí krásný kostel Bom Jesus de Monte.

Pokud tedy uvažujete o dovolené pro celou rodinu, kde můžete za velmi přijatelné peníze relaxovat prakticky ve všech směrech, určitě zvažte jako cílovou destinaci pro dovolenou Portugalsko.

Štítky: , , , , , , ,

Leave a Reply