Egypt Marsa alam

Egypt patří mezi Čechy k velmi oblíbeným destinacím a je to i každoroční cíl mnohých turistů z celého světa. Pro jeho oblíbenost jsme se tedy rozhodli dnes věnovat článek známé oblasti Marsa Alam.

Marsa Alam

Ta se nachází severně od Východní pouště u Rudého moře a tak je logicky tato oblast doslova rájem pro 2 skupiny lidí – milovníky moře, sluníčka a opalování a milovníky potápění. To se zde stalo doslova fenoménem a téměř každý turista, jež oblast Marsa Alam navštíví, jde alespoň jednou, spíše několikrát potápět. Pozorovat zde můžete mnoho rozmanitých rostlinných i živočišných druhů a zejména oblast korálů doslova vybízí k podmořskému fotografování. Nemusíte se ani bát kalné vody, protože čistota a průzračnost vody je zde vyhlášená.

Aktivity

Pokud by Vás snad už polehávání na pláži a potápění omrzelo, můžete vyrazit třeba do místního safari parku, kde s jeepem projíždíte chráněnou oblastí a setkáte se zde s volně pohybující se zvěří. Za návštěvu také stojí smaragdové doly, které jsou staré již několik tisíc let a samotná Kleopatra odsud těžila drahé kovy. Milovníci adrenalinových sportů také ocení možnost zajezdit si v písečných dunách na čtyřkolce, motorce, či bugatce.

Pokud Vás Marsa Alam zaujala, rozhodně ji navštivte, protože místní podmínky za to určitě stojí.

Štítky: , , , , , ,

Leave a Reply