Eritrea dovolená

Náš mini-lexikon exotických zemí není ani zdaleka u konce a dnes se podíváme na další z nich. Do našeho hledáčku se totiž dostala Eritrea, a pokud Vám nic toto jméno neříká, nezoufejte, protože v následujících řádcích Vám zemi přiblížíme.

Základní informace

Eritrea leží na severo-východní straně Afriky u pobřeží Rudého moře. Vládne zde poměrně horké klima a poměrně klid, který narušuje jen snad dlouze vleklá válka s Etiopií. Platí zde nedobrovolná branná povinnost a celá země žije poměrně v chudobě. To je ovšem kvalitní materiál pro turisty- dobrodruhy, kteří mají rádi neprobádaná místa s dávkou adrenalinu a dobrodružnosti.

Dovolená

Dovolená v Eritrei ovšem není tak špatná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Stačí jen dodržovat základní pravidla. Jedním z takových je třeba vhodné ošacení – na výlet se oblékněte konzervativně a pohodlně. Nutností je také opalovací krém a sluneční brýle. Po příjezdu do země musíte registrovat všechnu svou elektroniku a při focení a natáčení se doporučuje být velice opatrný. Cigarety si můžete do země klidně sebou přinést, avšak doma nechte jakékoliv omamné látky.

Jak jsme tedy poznamenali, pokud máte rádi dobrodružství a hledáte neprobádané oblasti, Eritrea je místem přesně pro Vás.

Štítky: , , ,

Leave a Reply