Estonsko

Náš seriál s netradičními zeměmi, které stojí za to navštívit pokračuje a dnes se dostáváme na severo-východ Evropy, do oblasti post-sovětských zemí v Pobaltí. Řeč totiž bude o Estonsku.

Estonsko z velké části obklopuje moře, které má vliv i na místní klima. To je sice podobné tomu Českému, avšak je o něco chladnější a vyrovnanější. Hlavní město Tallinn, jež se nachází na severním pobřeží Baltského moře, je poměrně vyspělé město s množstvím památek, které určitě stojí za návštěvu. Jako příklad uvedeme pomník Rusalky Kadriorg, či hradby starého města v Tallinnu. V celé zemi se domluvíte povětšinou Estonsky, Rusky a co se mladší generace týče, tak i Anglicky. Estonsko je také stejně jako Česká Republika v Evropské Unii, avšak na rozdíl od nás je zde jako hlavní měna euro, kterou se zde samozřejmě běžně platí. Pokud máte v oblibě přírodu, zklamáni zde rozhodně nebudete – nachází se tady totiž přes 1400 jezer, bažin, mokřadů apod. Jsou tu tak výhodné podmínky pro rybaření a své štěstí můžete zkusit třeba u největšího jezera v zemi – v Čudském jezeru.

Pokud tedy máte přírodu, města s bohatou kulturní složkou a nechce se Vám jezdit příliš daleko do ciziny, zkuste Estonsko. Třeba se Vám zalíbí.

Štítky: , ,

Leave a Reply