Etiopie

Tématem dnešního článku bude opět jeden z exotických států, který nezaujme svými nákupními bulváry, ani honosnými stavbami moderní architektury. Země našeho zájmu se jmenuje Etiopie. Proč jí navštívit, na co si dát pozor a kam vlastně jet? To vše si v následujících řádcích řekneme.

Poloha země

Etiopie se nachází u východního pobřeží Afriky, čili nikoho nepřekvapí její velmi rozmanité a životu nepříliš prospěšné prostředí. I přes to ale žije v Etiopii přes 85 milionu lidí. Hlavním městem je Adis Abeba, jež je kulturním střediskem celé země.

Vraťme se ale zpátky k podnebí, které činí z Etiopie jednu z turisticky velmi atraktivních zemí. Platí zde totiž obrovská přírodní rozmanitost a to zejména díky výškovým rozdílům. Najdeme zde tak horské vršky, kde teploty nepřesáhnou 10°C (pro představu v hlavním městě je průměrná roční teplota 15°C), tak i vyprahlé savany se spalujícím sluníčkem a teplotami přes 35°C.

Zdraví

Při vstupu do Etiopie se doporučuje očkovat proti žloutence a malárii, pít pouze převařenou vodu, pečlivě si umýt zde koupenou zeleninu a ovoce a také být velice obezřetný při fotografování a natáčení turistických atrakcí. Překvapit by Vás taky neměly poplatky, které místní vybírají od turistů za pouhé focení.

I tak se ale jedná o skvostnou zemi, kterou by měl každý správný dobrodruh navštívit.

Štítky: ,

Leave a Reply