Fidži

Dovolená jistě není jen záležitostí letních měsíců a i proto pokračujeme v hledání turisticky zajímavých a exotických destinací, jež bychom Vám mohli v našich pravidelných článcích nabídnout. I dnes jsme pro Vás takovouto destinaci našli a celý tento článek bude věnován souostroví nedaleko Austrálie – Fidži.

Počasí na ostrově

Nejdříve něco málo ke klimatu a poloze. Fidži se nachází v jižních vodách Tichého oceánu a tak nikoho nepřekvapí časté větry, srážky, ale i léto v lednu. Z toho pro nás vyplývá, že nejlepší čas na dovolenou je právě někdy teď – na jaře, kdy nejsou tak vydatné větry, srážky a teploty nestoupají do závratných výšin.

Co se místního cetra života týče, zajímat nás bude především hlavní město Suva, jež představuje středisko zábavy, kultury, ale místního obchodu.

Pokud se sem rozhodnete vyrazit, připravte se na dlouhý let a posunutí hodinek o 12 hodin. Místní pláže a exotika doslova na každém rohu ale rozhodně stojí za to.  Sluší se od nás také dodat, že ceny za zájezdy jsou poměrně vysoké a to díky vzdálenosti. Průměrný zájezd na týden seženete za cenu okolo 50 000 korun a výše. A na závěr jednu zajímavost – až do konce 19. století místní obyvatelé vyznávali kanibalismus – tomu je ale již konec a není důvod k obavám.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply