Fidži

Náš mini-katalog exotických a turisticky nepříliš známých zemí se pomalu rozrůstá a dnes do něj přibude další záznam. Tématem dnešních několika dalších řádků totiž bude uskupení ostrovů Fidži.

Poloha

To se nachází východně od Austrálie (tedy našich protinožců) a cesta sem zabere poměrně dlouhou dobu, i když letíte letadlem, ovšem nebývá výjimkou, že letadlem letíte do Sydney a zde trajektem až na jeden z ostrovů. Hlavním městem je Suva, jež představuje ekonomický, kulturní a vlastně i turistický střed celého ostrova.

Podnebí

Co se podnebí týče, je třeba si před cestou uvědomit, že ostrov leží na jižní polokouli a největší zima je zde tedy v červenci, naopak největší teplo v lednu. Příroda je zde ve velmi dobrém stavu a pozorovat zde můžete jak vzácné typy dřevin, tak různobarevné papoušky a plazy. Rozšířené je zde také potápění. Možností je opravdu hodně, a pokud Vás některý z ostrovů omrzí, můžete navštívit další – celkem jich je zde na 300.

Významnou výhodou při cestování je nepotřeba žádného dodatečného očkování, protože ostrov je plně stabilní a funkční, co se společnosti týče. Ceny za zájezd na Fidži se pohybují kolem 40 000 korun za týden strávený na ostrově, ale opět platí, že i milovníci luxusu si přijdou na své.

Hledáte-li tedy střízlivě rozmanitou přírodu a patřičnou exotiku, Fidži je to pravé pro Vás.

Štítky: ,

Leave a Reply