Filipíny dovolená – potápění a mapa

Za okny nám padají první sněhové vločky a většina z nás s nostalgií vzpomíná na letní časy. Pokud ale nechcete zůstat jen u vzpomínek, jistě dnes oceníte náš nový tip na dovolenou – Filipíny. Pokud jsme upoutali Vaši pozornost, pojďme přejít k základním informacím o tomto souostroví.

Základní informace

Filipíny se nacházejí v západní části Tichého oceánu a je zde na 7000 různých ostrovů. Klima zde vládne tropické, horké a vlhké, čili ideální pro „plážové“ turisty.

Co se hlavního města Manily týče, toto město je středem vší zábavy a kultury (pokud vynecháme hotely a podobné komplexy). Ovšem i přes tento fakt bychom si měli v Manile dávat pozor, či být alespoň obezřetní vůči svému chování. Město je totiž nechvalně známo svými únosy a krádežemi.
Abychom se ale dostali k těm příjemnějším věcem – v okolí Filipín se naskýtá velká příležitost k potápění. Nejlepší destinací, jakou si na potápění můžete zvolit, je asi ostrov Malapascua, či Sabang. Bohužel potápění je zde vysoko zpoplatněno, a pokud budete chtít cestovat s tímto záměrem, zaplatíte i 1000 dolarů, což není rozhodně málo.

Pokud ale budete cestovat sami, zaplatíte mnohem méně. Důrazně ale doporučujeme vzít na cesty spolehlivou GPS navigaci, či alespoň přístroj se stálým internetovým připojením, abyste se mohli dostat např. na Google Maps.

Štítky: , ,

Leave a Reply