Ghana dovolená

Je libo sluníčko, krásné moře a zároveň turisticky nepříliš probádané oblasti? Pak máme dnes článek přesně pro Vás, protože dnešním tématem bude další exotická země – Ghana. Ta leží na západním pobřeží Afriky u Guinejského zálivu. Její podnebí je značně horké, tropické a na jihu velice ovlivňované deštnými lesy.

Turismus

Co se týče turismu, Ghana nabízí právě krásné skloubení turisticky atraktivních oblastí, jež jsou vhodné především pro delší expedice a také pobřežních pláží s hotely. Pokud se navíc obáváte pro Afriku typických nepokojů, Ghana se pyšní statusem jedné z nejbezpečnějších zemí Afriky. I tak se ale doporučuje být na veřejnosti obezřetným, vyhýbat se přelidněným místům apod. Krádeže jsou zde poměrně časté a než nastoupíte do některého taxíku, dobře si pamatujte jméno hotelu. Také se doporučuje znát čísla na místní ambasádu apod.

Při vstupu do země nesmíte dovážet parfémů. Pokud se chystáte na expedici, mějte na vědomí, že pokus o vývoz místních minerálů, rostlin a zvířat je zakázán a tvrdě se trestá.

Pokud Vás Ghana zaujala, podívejte se třeba na Invia.cz, kde najdete zájezdy na několik týdnů (méně se asi nevyplatí) již od 50-60 tisíc korun.

Štítky: ,

Leave a Reply