Guatemala

Ani v zimních měsících pro Vás nepřestáváme hledat turisticky zajímavé oblasti a právě dnes jsme si pro Vás připravili článek o Guatemale.

Pro ty z Vás, jež nejsou v zeměpise tolik znalí, jsme nejdříve připravili pár obecných informací – Guatemala je stát ve střední Americe a nachází se v tropickém pásu. Z toho vyplývá, že podnebí je zde po celý rok teplé a vlhké. To ovšem neplatí na vršcích pohoří Sierra Madre de Chiapas, kde teploty klesají i pod 10°C. Střediskem všeho dění, kultury a obchodu, je hlavní město Ciudad de Guatemala.

Turismus

A teď už se dostáváme k samotnému turismu v zemi. Čím je tedy tato středo-americká země pro turisty tak výjimečná? Guatemala leží (jak už jsme zmiňovali) v tropickém podnebném pásu a tím nahrává zejména milovníkům přírody. Tropické deštné pralesy zaujímají značnou část území a v zemi je na 21 národních parků. Pokud byste si ale chtěli odvést nějaký vzácný rostlinný, či živočišný exemplář domů, musíme Vás předem upozornit, že takovýto vývoz je zde přísně zakázán.
Guatemala ale nezaujme jen přírodovědce – její pláže a teplé vody Karibiku můžete navštěvovat po celý rok, protože teploty moře zde neklesnou pod 25°C. Pokud tedy hledáte tropický ráj s koupáním a poznáním zároveň, Guatemala by Vás mohla mile překvapit.

Štítky: , , ,

Leave a Reply