Hlavní město Švýcarska

Neustále pro Vás hledáme tipy na letní i zimní dovolenou a tentokrát nás myšlenky zavedly do nedalekého Švýcarska, konkrétně do hlavního města Bern. Pokud tedy rádi cestujete za kulturou, krásnou přírodou a nevyhledáváte jen válení se u pláže, pak máme dnes článek právě pro Vás.

Historie

Bern je staré město, které bylo založeno již roku 1191. V současné době zde žije na 350 000 Švýcarů, z toho přes 100 000 ve starém historickém městě. Množství historických památek (o kterých ještě bude řeč později) a stáří města má za následek fakt, že je Bern zapsán na seznamu památek UNESCO. Město samotné zdobí obrovské množství kašen, chrámů a historických mostů, které se tyčí nad řekou Aare. Ta obklopuje prakticky celé město a zejména v létě se plavba na lodi považuje za turistickou povinnost.

Jak jsme zmínili výše, Bern je důležitým kulturním centrem celé Evropy. V jeho bohaté historii ho navštívilo mnoho osob – za zmínku jistě stojí Albert Einstein, který zde vytvořil teorii relativity, či Vladimir Iljič Lenin, který zde pobýval v exilu.

Turistika

Turistická výhodnost Bernu také činí ve snadné dostupnosti – projíždí tudy všechny důležité vlakové spoje – ICE, TGV, ale v česku známé EuroCity. Pro náročnější je k dispozici i mezinárodní letiště asi jen 7 km od centra města.

Jak sami můžete vidět, Bern má rozhodně co nabídnout, proto až bude zvažovat cíle Vaší další dovolené, zvažte i návštěvu švýcarského hlavního města.

Štítky: , ,

Leave a Reply