Hraniční přechody do Německa

Mnoho z Vás jistě přemýšlí v době volna, že by vyrazilo do zahraničí.  Nemusí to být přímo dovolená ani výlet, ale třeba jednoduše na nákupy apod. Přesně takovou zemí, která se poslední dobou stává cílem českých zákazníků je Německo.

Ze severních Čech je to do Drážďan apod. co by kamenem dohodil a tak se tam většina turistů dopravuje svým vlastním autem. Většina lidí už má svoje trasy, obchodní centra apod., avšak pro těm z Vás, jež se chystáte do Německa poprvé, dnes určitě přijde vhod náš článek o hraničních přechodech do Německa. Pojďme si je tedy ukázat.

Rozvadov – Waidhaus

Přechod Rozvadov – Waidhaus je určen pro pěší, cyklisty a motocykly, osobní automobily a autobusy bez omezení.  Z okolí Tachovska tak představuje tento přechod výbornou bránu do Německa, kterou může využít naprosto každý a bez omezení. Pokud však nechcete být zdržováni pomalými cyklisty apod. můžete využít dálniční přechod na stejné trase na dálnici D5. Ten je už určen pouze vozidlům, jež dosáhnou rychlosti 80km/h. U Ústí nad Labem dále naleznete přechod Petrovice-Breitenau, jež navazuje na Německou dálnici A17 a dostanete se po ní do turisty velmi oblíbených Drážďan.
Jak sami vidíte, jen v okolí severních Čech se nachází velké množství přechodů – najděte si ten svůj ve svém okolí na ceskedalncice.cz.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply