Irsko – aktuálně, zájezd

V dnešním článku jsme si pro Vás připravili zemi, kterou asi není třeba nijak dlouze představovat, jelikož jí zná úplně každý. Následující články totiž budou pojednávat o Irsku. Tuto drsnou zemi jsme si vybrali z toho důvodu, že mnoho lidí dnes hledá levnou dovolenou, či místo, kde zažijí a poznají mnoho věcí za minimum času a peněz – a právě to je typické pro Irsko.


Cestujeme po Irsku

Především zdejší drsná a turisticky zajímavá příroda je velkým lákadlem pro mnoho turistů. Pravdou je i to, že do Irska se vyplatí podívat jak na víkend, tak i třeba na celý týden, protože zdejší vrcholky a zábava hlavního města Dublin uchvátí na dlouhou dobu.
Při cestě sem byste si měli zvolit vhodný termín, za který my považujeme začátek jara. Pro milovníky piva, irské whisky a obecně dobrého pití doporučujeme strávit v zemi den Sv. Patricka, jež připadá na 17.března. Bujaré oslavy v místních putykách Vám doslova vezmou dech a vězte, že oslavy s Iry jsou zážitkem na celý život.

V Dublinu určitě navštivte Katedrálu sv. Patrika, jež je největším kostelem v Irsku. Dále třeba Castle, či Guiness Storehouse, kde stojí muzeum slavné stáčírny piva Guiness.

Jak sami vidíte, Irsko se na první pohled zdá nezajímavou zemí, avšak opak je pravdou.

Štítky: , ,

Leave a Reply