Irsko – mapa a počasí

Pokaždé, když se vydáte někam, kde to neznáte, musíte na to být náležitě připraveni. Musíte vědět, co na vás v „novém“ kraji čeká. S čím můžete počítat a jaké obavy jsou například zbytečné. Díky takovým znalostem pak můžete z vašeho zavazadla leccos vyndat a nebudete to postrádat.

Mapa a další nezbytné věci

Všechno tohle budete potřebovat i na cestě do Irska. Ne nadarmo se Irsku říká drsná země. Musíte se tedy pečlivě připravit, abyste mohli alespoň trochu předvídat, co si na vás Irsko chystá. Takovým základem je mapa Irska. Je to důležitá věc, bez které byste rozhodně neměli vyrážet. Poskytne vám vždy alespoň minimální informace o tom, kde právě jste, kudy je to nejlepší dojet zas někam jinam. Jistě ji oceníte například při hledání restaurací, ubytování nebo čerpacích stanic, kde potřebujete doplnit naftu či benzin. Zabere minimum místa, ale zato vám bude dobrým společníkem na cestách. Není dobré také spoléhat jen na elektronickou navigaci, pokud se vám vybije, papírová mapa Irska přijde v hod.

Počasí je nevyzpytatelné

Mapu bychom měli, ale co na sebe? Kolik si toho vzít? Vše se řídí podle počasí. Proto není od věci se před cestou podívat na předpověď nebo na obecnou charakteristiku počasí v Irsku než tam vyrazíte. Stačí informace o průměrné teplotě, množství a časnosti srážek. Užitečná je i větrnost.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply