Itálie Caorle 2015/2016

Itálie je známá svými příznivými podmínkami pro turismus – ať už mluvíme o podnebí, či městech velmi bohatých na historické památky. Jedno z takových oblíbených a velice dostupných míst je i město Caorle, jež leží na severu Itálie u pobřeží Jaderského moře a o kterém bude dnes celý tento článek.

Oblíbené letovisko Čechů

Caorle je poměrně malé město s malým počtem obyvatel, avšak turisticky je zde rušno po celý rok, i když v zimě je úbytek turistů, díky chladnějšímu počasí, znát. Výhoda tohoto města je především v jeho poloze a rozsáhlými možnostmi vyžití.

Co se polohy týče, již jsme uvedli, že město se nachází v severní Itálii (provincie Venezia) a je tak velice rychle dostupné, i když nevyužíváte služeb cestovní kanceláře a rozhodnete se jet do oblasti svým vlastním automobilem.

Z hlediska vyžití zde najde tu „svou oblast zájmu“ asi každý. Je zde vše – od zábavních parků, auquaparků, nákupních zón, až po táhlé písečné pláže a historické centrum města. Za zmínku pak jistě stojí místní Dóm (čili katedrála) z 11.století, jež je velmi bohatě zdobená.

Pokud přemýšlíte o letní dovolené na příští rok a chcete hodně zážitků za málo peněz, Caorle bude přesně to pravé, co hledáte.

Štítky: , , ,

Leave a Reply