Italské alpy

Pomalu, ale jistě nám nastupuje zimní sezóna a tak je potřeba myslet na dovolenou a výlety s čistě zimní tematikou. Co se týče destinace, dnes jsme pro Vás vybrali tradiční lyžařské a turistické středisko, které zaujme svou rozmanitostí, možnostmi a krásou prostředí.

Italské alpy – ráj milovníků zimních sportů

Ano, řeč bude o Alpách, a to konkrétně o italských Alpách. Jejich rozmanitost je ve světě vyhlášená – najdete zde jak překrásné travnaté louky, tak zasněžené vršky s množstvím lyžařských středisek. I přes zřejmou výšku alp a jejich hor zde najdete kromě obtížných a zkušeným lyžařům určených sjezdovek i sjezdovky pro začátečníky a rozhodně se nemusíte bát zdejších podmínek, které jsou v zimním období naprosto špičkové. Sníh je tu povětšinou přírodní a ideální na lyžování.

Co se hotelů týče, jejich kvality jsou opravdu vysoko. Není také divu, protože konkurence je zde vysoká a střediska se předhání v cenových akcích a nabídkách, kterými si získají zákazníky – Vás. Pokud chcete do tohoto okolí cestovat s cestovní kanceláří, z pravidla Vás vyjde dovolená na něco okolo 7-8 tisíc. Pokud ale máte dobré auto a nebojíte se cestování, můžete do Alp vyrazit sami a pouze se někde ubytovat. Cena pak o značný podíl za dopravu klesne.

Ať už se ale rozhodnete jakkoliv, Italské Alpy si Vás určitě získají.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply