Izrael poznávací zájezdy 2015/2016

Pokud i vy patříte spíše mezi kulturně zaměřené turisty a nebaví Vás vylehávání na plážích za pronikavého svitu slunce, jistě Vás bude zajímat dnešní článek ze série poznávacích zájezdů. Tématem totiž bude Izrael, domov všech Židů. A čím je vlastně Izrael pro turisty tak lukrativní?

Poznáváme historii státu Izrael

Hodně turistů sem cestuje především za poznání místní kultury, která je zcela odlišná od té naší, avšak situace obecně náboženství je o něco lepší, než v dřívějších dobách. Nenechte se také mýlit polohou Izraele na Blízkém východě. Jedná se o velmi rozvinutý a bohatý stát, jež válčí s okolními zeměmi o další územní prostory. Nicméně země je relativně bezpečná a turistovi s cestovní agenturou nehrozí žádné přehnané nebezpečí.

Památky

Většina památek, jež v zemi jsou, je soustředěna na území Jeruzalému. Asi nejznámější památkou je tzv. Zeď nářků, jež leží v chrámu, který je nejposvátnějším místem pro všechny Židy. Zde je také místo, kam židovští turisté (ale i turisté jiných vyznání) vkládají mezi kameny zdi papírky s napsanými modlitbami, které by se měli splnit. Pokud budete mít štěstí, narazíte i na obřad Bar Mitzvah.

Poznávací zájezdy seženete u cestovních kanceláří od 15 000 korun a většina (zejména těch dražších) je i spojena s návštěvou Mrtvého moře a Jordánska.

Štítky: , ,

Leave a Reply