Jak získat vízum do Ruska

Cestování není vždycky jen otázka volného času a peněz, o čemž se leckteří z nás mohli mnohokrát přesvědčit. Cestování je také spousta vyřizování, papírování a další nezbytné záležitosti. My na tyto věci myslíme a tak jsme si dnes pro Vás připravili článek na téma „Vízum do Ruska“.

Jak asi tušíte, získat vízum do Ruska není ani dnes příliš snadné. Rovnou počítejte s tím, že Vám celá záležitost zabere několik dní, možná i týdnů, proto byste vyřizování víz neměli nechávat na poslední chvíli.

Turistické vízum

Víz existuje několik druhů – turistické, tranzitní a business. My se budeme zaobírat turistickým, k němuž potřebujete několik formulářů – cestovní pas, kopii datové schránky cestovního pasu, vyplněný online formulář, fotografii pasového formátu, kopii smlouvy o cestovním pojištění a také pozvání od soukromé osoby v Rusku, či turistický voucher. Platnost víza je pak omezena na 30 dnů a zaplatíte zhruba 1400 korun. Děti do 6 let pak mají vyřízení od Pražské ambasády zdarma, nicméně všechny osoby nad 6 let pak platí plnou cenu.

Pokud byste chtěli cestovat do některých měst, jež mají speciální vojenskou strategii apod., můžou Vám nastat problémy, proto důrazně doporučujeme necestovat do těchto měst. Jedná se například o Mirnyj, Novosibirsk, Kazan, Vladivostok apod.

Štítky: ,

Leave a Reply