Jamajka – dovolená počasí a mapa

Tentokrát jsme se zaměřili na zemi, jejíž název a polohu zná snad úplně každý – ať už podle oblíbeného filmu Kokosy na sněhu, či snad mezi mladými lidmi v současné době velice populárním reggae. Ano, dnešní článek bude skutečně pojednávat o Jamajce. Pojďme si tedy povědět, čím je Jamajca pro turisty tak atraktivní.

Dredy, Reggea a rozmanitá příroda

Jamajca totiž není jen státem reggae a dredů. Nachází se zde totiž i rozmanitá příroda, pro niž je typická zejména široká škála nadmořských výšek. Národní park Blue a John Crow Mountains je dokonce na seznamu UNESCO. V hlavním městě Kingstonu pak najdete především významné obchody a přístav. Památky a kulturní objekty byste zde ale hledali marně.

Počasí

Co se podnebí a počasí týče, Jamajka se nachází v tropickém pásu a mezi nejteplejší měsíce patří květen až srpen. Nicméně teploty a počasí se hodně mění dle nadmořských výšek. Pro aktuální počasí navštivte portál etravel.cz, či epocasi.cz.

Mapa na cestu

Pokud se chystáte po Jamajce cestovat sami bez doprovodu průvodce, důrazně doporučujeme přibalit na cestu mapu, či alespoň zařízení s trvalým přístupem na internet. V prvním případě si můžete stáhnout a vytisknout některou z map na mapaonline.cz, v druhém případě pak využít služeb google.maps. Nám už zbývá jen popřát – šťastnou cestu.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply