Skiresort Janské lázně – počasí, webkamera a ubytování

První zmínka o nalezení pramenu se datuje k roku 1006, ale jeho první využití za cílem léčení , bylo provedeno až ve 14. století. Z původní jedné budovy, ve které se pramen používal, se tak vytvořily celé lázně a později, po jejich rozšíření, byly tyto lázně povýšeny na město, kterým zůstalo dodnes.

Jánské lázně se nacházejí na východě Krkonoš a tato poloha jim udává vcelku teplé až mírné klima, které je pro lázeňskou sezónu nezbytné. Nachází se zde 30 vývěrů pramene a ani jeden nezůstává nevyužitý. Jánské lázně se specializují na onemocnění pohybové aparatury. Už v roce 1935 byly v lázních zavedeny léčebné kůry po dětské obrně, které byly inspirovány procesy v amerických lázních Warm-Springs. Lázně také nabízí běžné procedury jako ajurvédské masáže a masáže lávovými kameny, které jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Jánské lázně nejsou pouze lázeňským střediskem, můžete si zde objednat rekreační pobyt, zasportovat si anebo jít na turistickou procházku do oblasti hor.

Jedna z místních dominant je lanovka přímo z centra města až na Černou horu, kde se každý rok pravidelně otevírá lyžařská sezóna. Ceny welness víkendů se pohybují zhruba od 3000-7000,- Kč.Takže pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou, přijeďte se na toto krásné místo podívat.

Štítky: , , , , ,

Comments are closed.