Jihoafrická republika cestování

Náš seznam tipů na exotické země rozhodně v zimních měsících nekončí a i dnes Vám přinášíme opět mini-pozvánku do další vzdálené destinace, jíž je dnes Jihoafrická republika. Nejdříve ale něco málo k základním informacím.

Cestujeme napříč Jihoafrickou republikou

Jihoafrická republika (zkráceně JAR), jak už název napovídá, leží na jihu Afriky. Hned na začátek uvedeme jednu zajímavost – JAR má prakticky 3 hlavní města (dle rozložení moci) – Pretoria, Kapské Město a Bloemfontein. Země je opravdu veliká a žije zde na 50 milionů lidí. Zejména ve velkých městech ale ční problém velmi vysoké míry vražd, znásilnění, únosů a dalších zločinů. Důrazně tedy nedoporučujeme cestovat do země na „vlastní pěst“, ale vždy s nějakou cestovní agenturou, či alespoň dobrým a ověřeným průvodcem. Navštívit JAR bez kvalitního pojištění je téměř sebevraždou – lékařská péče je zde drahá a bez pojištění můžete zaplatit i desetitisíce korun.
Na cestu si rozhodně nezapomeňte přibalit mapu – maps.google.com či informace z portálu turistika.cz Vám jistě v orientaci pomůžou. Cestovat doporučujeme pouze s vlastním průvodcem, či vlastním autem – hromadná doprava, taxíky a podobné prostředky jsou velice nebezpečné z důvodu únosů a vydírání.

I přes všechny tyto negativní poznatky JAR nabízí kvalitní přírodní podmínky, jež ocení nejeden turista. Moře je zde také poměrně teplé a hotel najdete na každém pobřeží.

Štítky: , ,

Leave a Reply