Jižní Korea

I tentokrát pro Vás máme připraven článek s turistickou tématikou, avšak dnes se zaměříme na zemi s naprosto odlišnou kulturou – Jižní Koreu. Nejdříve ale něco málo k obecným informacím.

Jižní Korea se nachází ve východní Asii a leží v mírném podnebném pásu, avšak klima země je velice ovlivňováno Žlutým a Japonským mořem, jež z velké části omývají hranice státu. Na severu území hraničí Jižní Korea s kontroverzní Severní Koreou, kde vládne komunistický režim a dochází zde k častému přechodu občanů KLDR do Jižní Koree.

Zpátky ale k Jižní Korei. Ta zaznamenala v posledních letech doslova ekonomický boom, a to zejména díky tahounům jako je Kia, či Samsung.

Dovolená

Co se dovolené v této oblasti týče, zajímavou volbou činí akorát poznávací zájezdy, kde zejména v okolí Soulu (hlavního města Jižní Korei) najdete poměrně velké množství zajímavých památek – za zmínku stojí např. královský palác Kjongbokkung, či Svatyně královských předků Čongmjo, jež je zařazena na seznamu UNESCO.

Pokud byste o zájezd do této země měli zájem, doporučujeme navštívit některou z kvalitních cestovních kanceláří, jako je Invia, Čedok apod., nicméně ani cesta na vlastní pěst není nikterak nebezpečná.

Štítky: , , , , ,

Leave a Reply