Jordánsko

Jordánsko je velmi populárním místem pro letní dovolené. Jedná se o stát blízkého východu, takže lze poznat nové způsoby a obecně kulturu. I to se podílí na celkové oblíbenosti Jordánska. Lidé sem cestují, aby zhlédly výjimečné památky, které jsou velmi zajímavé, a žádné podobné nenajdete jinde na světě.

Dalším velkým turistickým lákadlem je výskyt velkých skalních masivů. Ačkoliv jich u nás nemáme zrovna málo, ty v Jordánsku jsou přece jen něčím výjimečnějším. Zajisté je to hlavně materiál, nejedná se o nějaký pískovec či čedič jaký známe od nás. Dále je to také tvar a umístění v Česku nevídané.

Zájezd k Mrtvému moři

Tohle všechno byly ovšem jen takové doplňkové místa. Největší oblibu a největší odbyt mají zájezdy orientované spíše na mrtvé moře.  Těm, kteří o něm nikdy neslyšeli, prozradím, že se jedná o naprosto ojedinělou vodní plochu. Se svými 1200 kilometry čtverečními do plochy se řadí k menším. Tím se také dostáváme k faktu, že mrtvé moře v Jordánsku není vlastně vůbec mořem ale jezerem. Teď ale k jeho hlavní zajímavosti. Jezero obsahuje takovou koncentraci solí, že v něm nemůže existovat žadný život. To znamená žádné rybičky, řasy apod. Prostě nic živého.  To ovšem neznamená, že je to nebezpečné pro člověka když se jde vykoupat – naopak. Právě pro pozitivní účinky takto slaného prostředí je mrtvé moře tak oblíbené. Má výborný efekt při boji s kožními chorobami. I proto se v Jordánsku v jeho okolí budují lázně a podobná zařízení.

Štítky: , , , ,

Leave a Reply