Kambodža

Ani v zimních měsících nezapomínáme na naše pravidelné čtenáře rubrik o cestování. Dnes máme naplánováno poskytnout pár rad a tipů o velmi exotické zemi – Kambodže.

Jak asi víte z hodin zeměpisu, Kambodža se nachází v jihozápadní Asii, kde hraničí s Thajskem, Laosem a Vietnamem. Centrum všeho dění zde představuje hlavní město Phnompenh. Nenajdete zde rozsáhlá turistická centra, ani obchodní čtvrti. Toto město Vás naopak může získat svou typickou architekturou a bohatou kulturou. Většině z nás pak bude Kambodžu připomínat především vláda Rudých Khmerů, jež za 4 roky vyvraždili téměř 1/3 obyvatelstva. V tomto ohledu se však není čeho bát.

Rizika spojená s cestou

Jiný problém by mohla být vysoká kriminalita a úmrtnost na HIV. Co se ostatních cestovních rad týče, velmi důležité je uzavřít cestovní pojištění na vysokou částku, protože zdravotní pomoc je v zemi na velmi nízké úrovni a při vážnějších případech je nutný převoz do Thajska.
Za navštívení stojí především královský palác v hlavním městě, či třeba starobylé chrámy ve městě Angkor.

Samotná dovolená pak rozhodně není levnou záležitostí. Už jen samotný fakt, že doba letu trvá 16 hodin a přímý spoj do Kambodže prakticky neexistuje… Ceny začínají něco málo nad hranicí 40 000 korun. Do plážových oblastí pak kolem 50-60 tisíc na týden/14 dní.

Štítky: ,

Leave a Reply