Kamerun

Opět Vám přinášíme typ na exotickou dovolenou – tentokrát ze země Kamerun.

Obecné informace

Kamerun se nachází u západního pobřeží Afriky a sousedí s celkem 6 státy. Hlavní město je Yaoundé, jež se nachází ve vnitrozemí a je zde soustředěno velké množství drahých hotelů a restaurací. Nicméně město je známé především pro svou deštivou, resp. Nejdeštivější povahou vůbec  – např. od července do října zde prší prakticky neustále. I přes to, že je Yaoundé hlavním městem, velmi pravděpodobně navštívíte jiné, pobřežní město – Douala. To je známé především pro svou dobrou polohu u moře. Nachází se zde rovněž spousta hotelů a příležitostí k rekreaci a turistice. Večer je město navštěvováno především početnou domorodskou skupinou, a to především pro různé bary a noční podniky.

Národní park MEFOU

Za navštívení stojí třeba národní park MEFOU, či třeba palác a muzeum ve městě Bafoussam. Pokud se budete chtít vypravit za domorodci do džungle, určitě sebou mějte dobrého průvodce. Co se bezpečnosti týče, domorodci povětšinou nemají problém s přítomností turistů a jsou ochotní i zapózovat fotografům. I tak ale doporučujeme být obezřetní a na možná rizika se optat průvodce.

Na závěr cena – poznávací zájezdy do Kamerunu nejsou levnou záležitostí a ceny začínají až na 70 000 korun za 14 dní. Není ale problém zaplatit i 120 000 za poměrně běžný poznávací zájezd…

Štítky: , ,

Leave a Reply