Kostarika

Opět se Vám hlásíme s dalším zajímavým článkem o exotické zemi, jež byste při plánování své každoroční dovolené mohli vzít v potaz. Dnes se podíváme do střední Ameriky na stát Kostarika. Bez zbytečných průtahů si tedy pojďme říct něco málo k základním informacím.

Srdce střední Amerika

Kostariku obývá asi 5 milionů obyvatel, z toho asi 3 miliony v hlavní městě San Jose. Město se i přes svůj historický půvab potýká s řadou problémů, jako je znečištění ovzduší, či vody. Doporučuje se tedy vodu minimálně převařit, nejlépe pít vlastní dovezenou. Před odletem se doporučuje nasadit antimalarika a používat ochranné prostředky proti komárům.

Na rozdíl od jiných podobně exotických zemí, Kostarika potěší svou bezpečnostní situací. V ulicích je relativně klid i po setmění a rozhodně zde nehrozí takové nebezpečí, jako v zemích Afriky. I tak se ale doporučuje být opatrný.

Za návštěvu jistě stojí park Monteverde, jež je v překladu „zelená hora“. Nádherná zachovalá příroda jistě uchvátí nejen milovníky ptactva a rostlin, ale i obyčejné turisty.
Jako další významné místo bychom vyzdvihli soubor ostrovů v národním partu Coiba, jež je komplex 38 ostrovů zařazené dokonce na seznam UNESCO. Mnoho turistů sem jezdí obdivovat zachovalost ekosystémů deštného pralesa a korálových útesů.

Pokud Vás Kostarika zaujala, ceny zájezdů začínají na poměrně přívětivých 45 000 korun/14 dní.

Štítky:

Leave a Reply